top of page

Niezwykłe podobieństwa piramid całego świata: ślady po pradawnej, globalnej cywilizacji?

Zaktualizowano: 24 lut

Piramidy zadziwiają odwiedzających od tysięcy lat. Możemy je znaleźć na praktycznie każdym kontynencie poza Europą i Antarktydą, nie wliczając oczywiście alternatywnych teorii dotyczących min. bośniackich piramid czy cywilizacji ukrytych pod lodami Bieguna Południowego. Według obecnego dogmatu naukowego, występowanie tych stożkowych konstrukcji na całym świecie jest czymś naturalnym, ponieważ jest to najprostszy sposób na budowy (zamiast na przykład pionowych, niestabilnych wież). Jednak na samym wyglądzie podobieństwa się nie kończą. Jak się okazuje, posiadamy wielkie zbiegi okoliczności dotyczące kompleksów piramid z całego świata, nawet z najbardziej odizolowywanych i oddalonych od siebie kultur.

Piramidy w Gizie: najsłynniejsze piramidy świata. (Źródło: Unsplash)
Piramidy w Gizie: najprawdopodobniej najsłynniejsze piramidy całego świata. (Źródło: Unsplash)

W Gizie znajdujemy trzy najsłynniejsze i jedne z największych piramid na świecie: Wielką Piramidę (przypisywaną faraonowi Cheopsowi/Chufu), piramidę Chefrena/Chafre oraz piramidę Mykerinosa/Menkaure.

Piramidy w Gizie ustawienie
Ustawienie piramid w Gizie (Domena Publiczna, modyfikacja: Aleksander Czeszkiewicz)

Jak się okazuje, powyższe ustawienie nie jest w żaden sposób przypadkowe, ponieważ znajdujemy je przy okazji wielu innych piramid całego świata, w tym piramid w Teotihuacánie, w Meksyku, czy w Xi'an w Chinach, co możemy zauważyć na poniższej ilustracji. Wielu badaczy, takich jak Robert Bauval i Graham Hancock twierdzi, że jest ono związane z układem gwiazd w Konstelacji Oriona, które odgrywały istotną rolę w mitach i wierzeniach dotyczących życia pozagrobowego wielu starożytnych cywilizacji.

ustawienie piramid wobec Oriona
Ustawienie piramid całego świata przypomina ustawienie trzech głównych gwiazd Pasa Oriona (Alnitak, Alnilam i Mintaka).

Wydaję mi się, że takie ustawienie nie może być zwykłym przypadkiem. W szczególności, gdy dalej rozważymy podobieństwa pomiędzy min. egipskimi piramidami w Gizie oraz meksykańskimi w Teotihuacánie. Posiadają one bardzo zbliżone do siebie wymiary podstawy (bok o długości 223 metrów w Teotihuacánie vs 230 w Gizie). Czy jest to przypadkowe, że akurat te największe posiadają zbliżone wymiary podstawy oraz są ułożone w taki sam sposób do Pasa Oriona?


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tajemnic piramid oraz poprzednich cywilizacji, to polecam Tobie moja książkę "Deja vu: czy wszystko już było?", w której znajdziesz niecałe 400 stron pełnych przypisów i ilustracji. Książka dostępna również w języku angielskim

Jeśli interesują Cię piramidy, poniżej podsyłam Tobie kilka ciekawych filmów na temat piramid, które nagrałem.😉Serdecznie pozdrowienia.


ALEKSANDER CZESZKIEWICZ


3 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Rated 5 out of 5 stars.

Co uważacie na ten temat?😉

Like

Gosia Margos
Gosia Margos
Mar 20, 2023
Rated 5 out of 5 stars.

Ciekawy artykuł😄

Like
Replying to

😁😁

Like
bottom of page